Je to dost náročný výstup, stále do kopce, ale cesta je kamenitá a zajímavá.
My jsme nechali auto na parkovišti pod lanovkou u Javoru a na start do Bodenmais jsme jeli autobusem 6198.
Bodenmais je milé městečko, v pekárně jsme se občerstvili preclíky a kávou. Hned za městečkem začíná velmi hezká stezka kolem potoka Riessloch, který je plný kaskád, tůní a lákavých kamenů. Po chvíli začne stezka strměji stoupat a ve vzduchu už je slyšet hukot padající vody. Po chvíli se před vámi otevře nádherný obrovský vodopád. A nad ním další pěkné kaskády a další dva mohutné vodopády.



Dále jsme pokračovali k Chammer Hutte, po zelené. Stezka stále neúprosně stoupá, několik kilometrů do kopce. Nyní na jaře je potok lemován koberci blatouchů, sasanek, dřípatek, člověk by se nad tou krásou rozplynul. I mechy kvetou, prý je jich na Javoru na třista druhů.




Od Chammer Hute je Velký i Malý Javor malý kousek. jen se rozhodnout, ke kterému se člověk vydá. My se vydali na ten Velký a z něho to vzali po sjezdovce dolů k autu.






Napsat komentář